دولت و ملت همدلی و هم زبانی انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان
 
کتابخانه

مدیران، متخصصان و همکاران محترم صنعت سیمان

 

به لطف خداوند متعال توفیقی حاصل شد تا نیت چند ساله مبنی بر ایجاد کتابخانه و مرکز اسناد صنعت سیمان تحقق یابد.

مدت ها بود که صحبت از تجمیع منابع و اسناد صنعت سیمان برای استفاده عموم بود. خداوند را شاکریم که در بهار سال 1399 و در ایام ماه مبارک رمضان این توفیق را یافتیم تا گام های اولیه این اقدام بزرگ را برداریم.

در مرحله اول حدود 250 نسخه مدرک (متن کتاب، جزوه، مقاله، تصویر، نمودار، نقشه و ... ) در پایگاه بارگذاری شده است که از طریق تار نمای(سایت) رسمی انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان به نشانی www.cementassociation.ir   قابل دسترسی است.

درخواست ما از شما عزیزان، کمک و راهنمایی جهت اصلاح و تکمیل این اقدام ماندگار است. مطمئنا با پیشنهادات و همراهی تان ما را جهت هرچه پربارتر شدن این اقدام ارزشمند، یاری خواهید نمود.

جا دارد، الزام خود را به رعایت اصل امانتداری، حقوق نگارندگان و ناشران اعلام داریم. بنابراین، نظر و توجه شما مخاطبین عزیز را به موارد زیر جلب می نماید:

1.      هرچند مدارکی که توسط نگارندگان و بزرگوارانی همچون جناب آقایان عزیزیان، بکائیان، اتفاق، بیت الهی، قاسمی، شفیعی، یوسفی، چهرگانی، شایان کیا و دیگر عزیزانی که نام شان احتمالا از قلم افتاده، تهیه و تدوین گردیده، به طور مستقیم و یا مع الواسطه در فضای رسانه ای در معرض استفاده همگان قرار گرفته است. اما برخود لازم می دانیم تا مجددا درخواست نمائیم که چنانچه با درج این اسناد در زمره مدارک کتابخانه موافقت دارند، به کار خود  ادامه دهیم و اگر نظری جز این دارند، با تماس و یا ارسال پیام به مسئولین (ادمین) های گروه پارسا را مطلع نمایند. البته با شناختی که از این فرهیختگان عزیز داریم و یا شنیده ایم، حکایت از باور شان در نشر دانسته های خود به عنوان ذکات علمی دارد.

2.      ناشران محترمی که در تهیه بعضی از اسناد این مجموعه مشارکت داشته اند، نیز حق و حقوقی همچون نگارندگان دارند که نه تنها برای خودشان محفوظ است، بلکه انجمن نیز این حق را محترم شمرده و درخواست می نماید، نظرات خود را همچون نگارندگان که در بند بالا ذکر شده است، با ما در میان بگذارند.

3.      با احترام به کسانی که نوشتاری داشته و یا مطالبی تهیه کرده و بالاخره در جمع آوری و نشر این مدارک  ارزشمند فعالیت کرده و می کنند و در تدوین این مجموعه مشارکت واقعی داشته اند، نیز قصد است تا از آنان به عنوان اهدا کننده مدارک نام برده شوند. از جمله این عزیزان می توان به جناب آقایان، متشرع، دبیری، قاسمی، دالبند، فراهانی، شایان کیا و ... اشاره کرد. بر ما ببخشائید که در این وهله امکان نام بردن همه میسر نگردید. لکن در مراحل بعدی وظیفه ایست که امید به انجام آن داریم.

4.      خوب است، بدانید که قصد داریم، مجموعه را در چهار گروه زیر دسته بندی نمائیم به:

-         اسناد نوشتاری، دیداری و شنیداری

-         مجلات مرتبط با صنعت  اعم از نشریات داخلی و یا خارجی

-         مقالات ارائه شده در همایش ها، سمینارها، کنفرانس های مختلف داخلی و خارجی

-         عکس و فیلم های تاریخی و مناسبتی

لذا همین جا دست طلب دراز می کنیم و از شما می خواهیم تا با توجه به ماهیت کار و استمرار آن در ارسال مدارک از راهنمایی های خود دریغ نفرمایند.

با الهام از کلام مولانا جلال الدین محمد بلخی:

« عزم خود جزم نما بر هدف والایت 

مطمئن باش که از کف ببرد بالایت »
 

مسیری را که در آن گام نهاده ایم، پیش می گیریم و تاکید داریم که هدف ما مدیریت و گسترش دانش کاربردی برای صنعت سیمان است و از هم اکنون دست همگی شما همراهان را می فشاریم و از اینکه با ارسال آثار خود ما را یاری می کنید و با بهره مندی از این بانک اطلاعاتی دلگرمان می کنید، سپاسگزاریم.

 

گروه اجرائی طراحی و تدوین

ادمین های گروه های پارسا

 

دانلود فایل فهرست کتابخانه مجازی

 لطفا مرورگر پیش فرض ویندوز را از طریق مسیر زیر به کروم ، فایرفاکس  و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید

"Control Panel>Default Programs"
1400/12/07
كليه حقوق اين پرتال متعلق به انجمن صنفي كارفرمايان صنعت سيمان مي باشد.
Powered by DorsaPortal