دولت و ملت همدلی و هم زبانی انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان
 
اقتصاد ايران رشد مثبت را تجربه خواهد كرد

وزير صنعت، معدن و تجارت گفت: آمارها حكايت از اين دارد كه اقتصاد ايران به سمت ثبات و رونق مي رود و حتي پيش بيني بانك جهاني اين است كه سال آينده اقتصاد ايران رشد مثبت را تجربه خواهد كرد.

به گزارش ايسنا، رضا رحماني در بدو ورود به بوشهر در جمع خبرنگاران با اشاره به اهميت حوزه صنايع دريايي عنوان كرد: امسال يكي از اولويت ها و برنامه هاي ويژه ما توسعه صنايع دريايي است.

وي افزود: نشستي با استاندار و نمايندگان استان بوشهر خواهيم داشت كه محور پيگيري ها جمع بندي اين مسائل خواهد بود و اميدواريم بتوانيم در رونق اقتصاد استان، مسائل تجاري مربوط به دريا و همچنين رونق تجارت دريايي موفق باشيم. 

وزير صنعت اظهار كرد: اخيرا در خصوص تخفيف 20 درصدي سود بازرگاني تصميمات خوبي گرفته شده است.

وي بيان كرد: بوشهر يكي از پيشاني هاي اقتصاد ملي و از ظرفيت هاي خوبي است كه مي تواند در زمينه گسترش و توسعه صادرات كشور نقش مهم و بيشتري را ايفا كند. 

رحماني تصريح كرد: آمارها حكايت از اين دارد كه اقتصاد ايران به سمت ثبات و رونق مي رود و اين را هم منابع داخلي و هم منابع خارجي تاييد كرده اند. حتي پيش بيني بانك جهاني اين است كه اقتصاد ايران سال آينده رشد مثبت را تجربه خواهد كرد. 

وزير صنعت، معدن و تجارت تاكيد كرد: در شش ماهه نخست امسال نسبت به سال گذشته در اكثر محصولات مثل سيمان، پتروشيمي و صنايع غذايي با رشد مواجه بوده ايم، به غير از يكي دو مورد خاص مانند خودرو كه برنامه هاي خاصي براي آن تدارك ديده شده است و اين ظرفيت را داريم كه شاهد رشد و شكوفايي بيشتر باشيم. 

وي با اشاره به اهميت رشد و رونق توليد يادآور شد: انتظار داريم كه همه پاي كار بيايند تا شاهد تحقق اين هدف باشيم. برنامه سال جاري اين است كه 2 هزار واحد راكد مطلق را فعال سازي نماييم. 

رضا رحماني افزود: چند برنامه از جمله حفظ وضع موجود توليد، فعال سازي ظرفيت خالي واحدها و برنامه ديگر فعال سازي 2 هزار واحد راكد داريم كه اهداف شش ماهه ما در اين خصوص محقق شده است.

لینک منبع خبر
نام نویسنده : روابط عمومي انجمن صنفي كارفرمايان صنعت سيمان ايران
تاریخ بروزرسانی : 1398/07/29
تعداد بازدید : 191
كليه حقوق اين پرتال متعلق به انجمن صنفي كارفرمايان صنعت سيمان مي باشد.
Powered by DorsaPortal