دولت و ملت همدلی و هم زبانی انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان
 
توليد بتن تركيبي در كارخانه سيمان كردستان
توليد بتن تركيبي در كارخانه سيمان كردستان كه با تجهيز، نصب تكنولوژي و دستگاه هاي پيشرفته حاصل مي شود از دستاوردهاي سفر رييس جمهوري بود كه در اين استان كليد خورد.  توليد بتن تركيبي در كارخانه سيمان كردستان

توليد بتن تركيبي در كارخانه سيمان كردستان كه با تجهيز، نصب تكنولوژي و دستگاه هاي پيشرفته حاصل مي شود از دستاوردهاي سفر رييس جمهوري بود كه در اين استان كليد خورد. 

كارخانه سيمان كردستان در كيلومتر پنج ناحيه شمالي شهر بيجار در سال 1375 با ظرفيت دو هزار و 300 تن و پس از 10 سال با ظرفيت سه هزار و 300 تن سيمان فله اي و كيسه اي راه اندازي و توسعه يافته است.


اين واحد توليدي پيشرفته كه در خاورميانه بي نظير است، همزمان با سفر رييس جمهوري به استان كردستان با حضور وزير صنعت، معدن و تجارت مورد بهره برداري قرار گرفت.
  رييس جمهوري و كاروان تدبير و اميد روز يكشنبه چهارم مرداد مهمان مردم كردستان بود.

روند رو به رشد احداث كارخانه هاي سيمان در سطح كشور و ارتقا و توليد انواع سيمان جديد، موجب ايجاد يك بازار رقابتي شده است كه نتيجه آن توسعه صنعت توليد سيمان در كشور و به تبع كارخانه سيمان كردستان شده است.

كارخانه سيمان كردستان نيز در اين بازار رقابت پا به پاي رقباي خود به فكر توسعه و ارتقا توليدات خود شده و دست به ابتكارات جديد زده است.

اين كارخانه با سرمايه گذاري جديد، بيش از يك ميليارد و دويست ميليون تومان براي خريد تجهيزات و كسب تكنولوژي، توسعه انبارهاي خاص و احداث واحدهاي مخصوص توليد انواع بتن هاي جديد هزينه كرده است.

در اين صنعت نوين، به طور جدي سعي شده است، استانداردهاي جديد دنيا بكارگيري شود و با سرمايه گذاري انجام شده، امكان توليد 27 نوع سيمان با كلاس هاي مختلف و تكنولوژي جديد روز دنيا فراهم شده است.

مديرعامل كارخانه سيمان كردستان روز سه شنبه در خصوص اين طرح به خبرنگار ايرنا گفت: تكنولوژي، تجهيزات، توسعه فضاي فيزيكي ساختمان و انبارها، نيروي كار در طرح توليد بتن تركيبي و نوين در كشور و حتي منطقه خاوميانه نظير ندارد.

محمد علي پارسايي از توليد 27 نوع سيمان در اين كارخانه خبر داد و افزود: انبار مورد استفاده داراي ويژگي هاي خاص نگهداري سيمان هاي مختلف و سهولت در بارگيري است كه مي تواند چندين نوع سيمان را در خود نگهداري و تركيب كند.

وي به نوع آسياب و فعاليت تركيبي سيمان هاي مورد نظر در اين آسياب ها اشاره كرد و خاطر نشان كرد: كيفيت سيمان توليدي تركيبي فوق داراي انعطاف هاي لازم حسب نوع آب و هوا، رطوبت، خشكي هوا و ديگر فشارهاي ناشي از تغييرات سريع دماي هواي سرد و گرم، داخل آب با مقاومت بسيار بالا است.

پارسايي به كاهش جدي مصرف سوخت، مصارف الكتريكي، حفظ محيط زيست، كاهش گازهاي گلخانه اي و كاهش قيمت تمام شده اشاره كرد و ادامه داد: اين طرح موجب افزايش 40 درصدي ميزان توليد نسبت به هزينه مورد نياز سيمان معمولي و اشتغالزايي براي بيش از 50 نفر شده است.

كارخانه سيمان كردستان در كيلومتر پنج شهر بيجار و در شرق استان كردستان واقع شده است.

 

لینک منبع خبر
نام نویسنده :
تاریخ بروزرسانی : 1394/05/11
تعداد بازدید : 166
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پرتال متعلق به انجمن صنفي كارفرمايان صنعت سيمان مي باشد.
Powered by DorsaPortal