دولت و ملت همدلی و هم زبانی انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان
 
استفاده از انرژي خورشيدي در مراغه، روشي آسان براي تامين برق سه فاز چاه‌ها
به گزارش روابط عمومي سازمان انرژي‌هاي تجديدپذير و بهره‌وري انرژي برق (ساتبا)، تعداد 10 حلقه چاه در شهرهاي مراغه، عجب‌شير و شاهين دژ با استفاده و بهره‌مندي از انرژي خورشيدي به برق سه فاز مجهز شده است.  استفاده از انرژي خورشيدي در مراغه، روشي آسان براي تامين برق سه فاز چاه‌ها
استفاده از انرژي خورشيدي در مراغه، روشي آسان براي تامين برق سه فاز چاه‌ها
به گزارش روابط عمومي سازمان انرژي‌هاي تجديدپذير و بهره‌وري انرژي برق (ساتبا)، تعداد 10 حلقه چاه در شهرهاي مراغه، عجب‌شير و شاهين دژ با استفاده و بهره‌مندي از انرژي خورشيدي به برق سه فاز مجهز شده است.
مهندس آريان‌پور، مجري اين طرح اعلام نمود كه براي اولين بار در كشور اين روش با استفاده مستقيم از انرژي توليد شده از پنل‌هاي خورشيدي و بدون نياز به سيستم ذخيره‌سازي در باتري و تنها براي آبياري در روزهاي آفتابي طراحي و اجرا شده است. وي افزود كه اجراي اين طرح، كاهش هزينه‌هاي تمام شده، كاهش مصرف سوخت‌هاي فسيلي و همچنين كاهش استفاده برق از شبكه سراسري را با خود بهمراه دارد.
مجري سيستم‌هاي برق خورشيدي ادامه داد كه باغداران و كشاورزان از اين طرح به خوبي استقبال خواهند نمود اما آنها قادر به تأمين بودجه مورد نياز جهت نصب و راه اندازي چنين سيستم‌هايي را نمي باشند. آريان پور اضافه كرد كه با اختصاص تسهيلات با بهره بانكي پايين، كشاوزان مي‌توانند به جاي برق شهري و سوختهاي فسيلي از انرژي پاك خورشيد براي تأمين برق چاه‌هاي خود استفاده نمايند.
اضافه مي نمايد شهرستان مراغه با داشتن نزديك به 21 هزار هكتار باغ و100 هزار هكتار زمين زراعي قطب توليد ميوه و محصولات زراعي در استان آذربايجان‌ شرقي است
لینک منبع خبر
نام نویسنده :
تاریخ بروزرسانی : 1396/08/23
تعداد بازدید : 10
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پرتال متعلق به انجمن صنفي كارفرمايان صنعت سيمان مي باشد.
Powered by DorsaPortal