دولت و ملت همدلی و هم زبانی انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان
 
آمريكا به توليد برق از انرژي هسته‌اي يارانه مي‌دهد
وزير انرژي آمريكا گفته است به منظور دستيابي به امنيت انرژي و پايداري در شبكه توزيع برق، اكتفا به منابع انرژي تجديدپذير اقدام سنجيده اي نيست و لازم است در كنار آنها به منابع توليد برق پايدار همچون انرژي هسته اي نيز توجه شود. آمريكا به توليد برق از انرژي هسته‌اي يارانه مي‌دهد
0

وزير انرژي آمريكا گفته است به منظور دستيابي به امنيت انرژي و پايداري در شبكه توزيع برق، اكتفا به منابع انرژي تجديدپذير اقدام سنجيده اي نيست و لازم است در كنار آنها به منابع توليد برق پايدار همچون انرژي هسته اي نيز توجه شود.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي اقتصاد مقاومتي آقاي ريك پري وزير انرژي آمريكا پيشنهاد كرده است در راستاي تأمين برق بيشتر در داخل كشور، به توليد برق از انرژي هسته اي و ديگر روش هاي پايدار توليد برق همچون زغال سنگ يارانه داده شود.

وزير انرژي آمريكا اعلام كرده است بسنده كردن به انرژي هاي تجديدپذير همچون انرژي خورشيدي و بادي كافي نيست و پايداري شبكه برق را تأمين نمي كند. توليد برق از انرژي‌هاي خورشيدي و بادي به شرايط جوي و طبيعي وابسته است و از اين رو مي تواند پايداري شبكه برق را با مشكل مواجه نمايد.

طبق اعلام وزير انرژي آمريكا لازم است اين كشور به توليد برق از انرژي هسته اي و ديگر روش هاي پايدار توليد برق توجه ويژه داشته باشد و شرايط را براي ارتقاء ميزان توليد برق از اين روش ها فراهم نمايد.

اين سخنان وزير انرژي آمريكا در حالي مطرح شده كه پيش از اين وزارت انرژي اين كشور تحقيقاتي را با هدف بررسي شرايط تأمين برق مورد نياز اين كشور از طريق انرژي هاي تجديد پذير انجام داده است.

طبق نتايج اين تحقيق به منظور دستيابي به امنيت انرژي و پايداري در شبكه توزيع برق اكتفاء به منابع انرژي تجديدپذير اقدام سنجيده اي نيست و لازم است در كنار آن ها به منابع توليد برق پايدار همچون انرژي هسته اي نيز توجه شود.

كشور آمريكا در حال حاضر رتبه اول را در ميزان توليد برق از انرژي هسته اي در بين تمام كشورهاي جهان به خود اختصاص داده است. اما ظرفيت توليد برق از انرژي هسته اي اين كشور در طول سال هاي اخير رشد چنداني نداشته و حتي برخي از نيروگاه هاي اين كشور به دليل فرسودگي از مدار خارج شده اند.

با اينحال دولت آمريكا قصد دارد با در نظر گرفتن يارانه براي اين بخش شرايط را براي افزايش ظرفيت توليد برق از انرژي هسته اي فراهم نمايد.

توليد برق از انرژي هسته اي از روش هايي محسوب مي شود كه برخلاف سوخت هاي فسيلي همچون نفت و گاز و يا زغال سنگ آلودگي به مراتب كمتري ايجاد مي كند و از اين جهت نيز يكي از روش هاي مناسب براي توليد برق محسوب مي شود.

لینک منبع خبر
نام نویسنده :
تاریخ بروزرسانی : 1396/08/23
تعداد بازدید : 6
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پرتال متعلق به انجمن صنفي كارفرمايان صنعت سيمان مي باشد.
Powered by DorsaPortal