دولت و ملت همدلی و هم زبانی انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان
 
خريد نفت ايران محور مذاكرات زنگنه با وزير انرژي برزيل
وزير نفت گفت: برزيل براي تأمين نفت يك پروژه پالايشگاهي در اين كشور از سوي ايران ابراز تمايل كرده و قرار شد ما يك مشاور بين المللي را استخدام كنيم كه اين موضوع را از منظر نگراني و خواست‌هايي كه ما داريم بررسي كند و در اين باره نظر دهد. خريد نفت ايران محور مذاكرات زنگنه با وزير انرژي برزيل

به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري تسنيم، «بيژن زنگنه» وزير نفت شب گذشته در ساختمان اصلي وزارت نفت در تهران ميزبان «فرناندو كولهو فيلهو» وزير معادن و انرژي برزيل بود.

وزير نفت پس از اين ديدار در خصوص جزئيات مسائل مطرح شده گفت: نخستين محور گفت‌و‌گوي هيئت ايراني و برزيلي، دعوت ايران از شركت دولتي نفت برزيل (پتروبراس) براي حضور در پروژ‌ه‌هاي نفت و گاز كشور بود و همچنين درباره ديگر زمينه‌هاي همكاري مذاكره شد.

وي افزود: پيش تر قرار بود گروهي از ايران به برزيل بروند، اما گفتيم سفر گروه مديران شركت پتروبراس به ايران براي مذاكرات درباره طرح توسعه لايه‌هاي نفتي پارس جنوبي و همچنين مشاركت آنها در حوزه نفتي خزر در اولويت قرار گيرد.

وزير نفت با بيان اينكه "همكاري شركت‌هاي برزيلي در زمينه ساخت تجهيزات نفت در ايران براي استفاده در بازار داخلي و صدور به بازارهاي منطقه، محور دوم گفت‌وگوي وزيران دو كشور بود"، گفت: طرف برزيلي قول داد كه گروهي از پتروبراس به ايران سفر كند و در چند ماه آينده مجموعه‌اي از صنعتگران برزيلي به ايران خواهند آمد كه ما هم از اين موضوع استقبال و زمينه را آماده مي‌كنيم.

وي ادامه داد: برزيل براي تأمين نفت يك پروژه پالايشگاهي در اين كشور از سوي ايران ابراز تمايل كرده و قرار شد ما يك مشاور بين المللي را استخدام كنيم كه اين موضوع را  از منظر نگراني و خواست‌هايي كه ما داريم بررسي كند و در اين باره نظر دهد.

زنگنه تصريح كرد: در پروژه پالايشي ياد شده با ظرفيت 600 هزار بشكه در روز، يك طرف چيني هم حضور دارد كه در ساخت و تأمين مالي اين پروژه مشاركت خواهد كرد.

لینک منبع خبر
نام نویسنده :
تاریخ بروزرسانی : 1396/07/12
تعداد بازدید : 1
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پرتال متعلق به انجمن صنفي كارفرمايان صنعت سيمان مي باشد.
Powered by DorsaPortal