دولت و ملت همدلی و هم زبانی انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان
 
ورود 60 طرح برقي براي عبور از پيك تابستان
مديرعامل برق منطقه‌اي تهران گفت: حدود 60 طرح براي گذر از پيك تابستان امسال به ارزش 500 ميلياردتومان تعريف و بخش عمده اعتبارات هم جذب شده است.  ورود 60 طرح برقي براي عبور از پيك تابستان

غلامرضا خوش خلق در مصاحبه با خبرگزاري صدا و سيما با اشاره به اينكه بخشي از اين طرح‌ها به مدار آمده و بخشي ديگر در حال آماده‌سازي است، افزود: پست 400 كيلووات سعادت آباد نمونه‌اي از 60 طرح پيش بيني شده و خطوط هوايي و زميني نيز برخي از اين طرح هاست كه بيش از 250 كيلومتر كابل زيرزميني تاكنون اجرا شده است. وي افزود: در دوره نوروز مجوز كار 8 طرح كابلي را از شهرداري دريافت كرديم كه 5 طرح تمام شده؛ يك طرح در حال اجراست و 2 طرح ديگر را نيز شروع كرديم. مديرعامل برق منطقه‌اي تهران درباره نيروگاه‌هاي كوچك و پراكنده (DG) نيز گفت: پارسال 50 مگاوات سهميه اين نوع نيروگاه را داشتيم كه با كمك بخش خصوصي وارد مدار كرديم و امسال نيز با استفاده از سرمايه كوچك 50 مگاوات ديگر به مدار مي‌آوريم تا در محل مصرف به بهره‌برداري برسد. خوش خلق با اشاره به اينكه حدود 1000 مگاوات توافق‌نامه براي ساخت نيروگاه (DG) صادر شده است، افزود: 500 مگاوات از اين نيروگاه‌ها در دست اجراست.

وي تاكيد كرد: دو نيروگاه متوسط نيز هر كدام به ظرفيت 500 مگاوات پيش بيني شده است كه اميدواريم بخش خصوصي ساخت آن را شروع كند. خوش خلق گفت: برق منطقه‌اي تهران 25 درصد مشتركان كشور را در خود جاي داده كه شامل 8 ميليون و 300 هزار مشترك است. وي افزود: حدود 20 درصد كل تاسيسات برق كشور نيز در محدوده برق منطقه‌اي تهران (استان‌هاي تهران، البرز و قم) قرار دارد. مديرعامل برق منطقه‌اي تهران به ويژگي‌هاي اين منطقه با وجود مناطق حساس مانند سفارتخانه‌ها، وزارتخانه‌ها و مناطق امنيتي اشاره كرد و گفت: تامين برق اين مناطق از حساسيت بالايي برخوردار بوده و مسووليت سنگين آن بر دوش برق منطقه‌اي تهران است. خوش خلق افزود: 12 هزار مگاوات نيروگاه نصب شده در محدوده برق منطقه‌اي تهران وجود دارد كه بخش زياد آن خصوصي و بخش ديگري در حال واگذاري است. وي با اشاره به اينكه حدود 1000 ميليارد تومان از محل فروش برق (منابع داخلي) سالانه به‌دست مي‌آوريم، گفت: اما نياز نقدينگي به‌طور كامل تامين نمي‌شود و اين درآمد هم به خاطر نرخ‌هاي پايين (ميانگين 60 تومان براي هر كيلووات ساعت) كافي نيست. خوش خلق به اجراي قانون تثبيت قيمت‌ها در سال 86 اشاره كرد و افزود: اين قانون در سال 89 همزمان با هدفمندي يارانه‌ها پابرجا بود و از آن پس با وجود تغيير قيمت برق، بخش عمده‌اي از درآمد برق به سازمان هدفمندي يارانه‌ها پرداخت مي‌شد و به همين دليل شتاب سرمايه‌گذاري در صنعت برق كم شد و عقب افتادگي در آن به وجود آمد. وي اضافه كرد: از آنجا كه برق منطقه‌اي تهران قدمت زيادي دارد فرسودگي زيادي نيز در برخي تاسيسات برق اين منطقه وجود دارد و عمر برخي تاسيسات به بيش از 50 سال مي‌رسد كه چالش پيش روي ما در بهينه‌سازي است.

منبع خبر
لینک منبع خبر
نام نویسنده :
تاریخ بروزرسانی : 1396/06/22
تعداد بازدید : 1
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پرتال متعلق به انجمن صنفي كارفرمايان صنعت سيمان مي باشد.
Powered by DorsaPortal