دولت و ملت همدلی و هم زبانی انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان
 
7 ماموريت وزارت نيرو براي بخش آب
7 ماموريت وزارت نيرو براي بخش آب  7 ماموريت وزارت نيرو براي بخش آب

دنياي اقتصاد: وزير نيرو با تاكيد بر تغيير رويكرد جدي از نگاه‌ توسعه‌اي به سوي بخش حفاظت و بهره‌برداري منابع آب، 7 ماموريت پيش‌بيني نشده در بخش آب را تشريح كرد. به گزارش «پايگاه اطلاع‌رساني وزارت نيرو»، حميد چيت‌چيان در جمع اعضاي هيات‌مديره شركت‌هاي تابعه بخش آب، ضمن تشريح دستاوردهاي بخش آب كشور گفت: به ثمر رسيدن طرح‌هاي آبي و دستيابي به دستاوردهاي ملموس در چهارسال گذشته بيانگر اين موضوع است كه بخش آب به درستي مديريت شده است. وي در بخش ديگري از سخنان خود درخصوص 7 وظيفه اصلي شركت‌هاي آب منطقه‌اي سخن به ميان آورد و با طرح اين سوال كه اولين و اصلي‌ترين فعاليت شركت‌هاي آب منطقه‌اي چيست، اذعان كرد: «مديريت و حفاظت منابع آب» نخستين وظيفه بخش آب كشور است و اعضاي هيات مديره بايد اين موضوع را در دستور كار خود قرار دهند. چيت‌چيان «حفاظت از رودخانه‌ها» را دومين وظيفه اصلي بخش آب دانست و گفت: حفاظت از وجب به وجب رودخانه‌ها امري جدي است و براي تحقق آن، هر رودخانه بايد با داشتن يك مدير پاسخگوي اين تخلفات باشد. وي با انتقاد از تجاوز به حريم رودخانه‌ها طي سال‌هاي گذشته گفت: اين جرم‌ها از نوع جرم مشهود است كه بايد از همان ابتدا با آن برخورد مي‌شد.

 

موضوع «تعادل‌بخشي منابع آب زيرزميني» سومين موضوع مورد تاكيد چيت‌چيان بود. وي گفت: اگر درمورد موفقيت‌هاي وزارت نيرو از من سوال پرسيده شود از طرح احيا و تعادل‌بخشي منابع آب زيرزميني نام خواهم برد و اگر از عدم موفقيت نيز سوال كنند باز هم از اين طرح نام خواهم برد؛ چرا كه تاكنون از حداقل 200 هزار چاه غيرمجاز موفق به انسداد فقط 34 هزار چاه شده‌ايم كه بايد به آن سرعت ببخشيم. اما چهارمين موضوع مورد نظر وزير نيرو «توجه به سيستم‌هاي اندازه‌گيري آب» آن هم با استفاده از جديدترين فناوري‌هاي هوشمند و برخط بود و بر لزوم سرعت بخشيدن بر نصب اين ابزارها تاكيد كرد. چيت‌چيان «توجه به بهره‌برداري و نگهداري از تاسيسات آب» كه داراي ارزشي معادل 200 هزار ميليارد تومان است را پنجمين محور اظهارات خود قرار داد و با انتقاد از اين موضوع كه 80 درصد از وقت مديران صرف موضوع توسعه مي‌شود، گفت: اين سرمايه‌گذاري‌ها ديگر تكرار و انجام نخواهد شد و بايد از اين امانت به‌خوبي نگهداري و حفاظت كنيم. ششمين ماموريت مورد نظر چيت‌چيان «توجه به نظام‌هاي بهره‌برداري از منابع آب با مشاركت كشاورزان» بود. وي در محور هفتم و پاياني خود «بر لزوم نقشه‌برداري و كاداستر به منظور ثبت رسمي حريم رودخانه‌ها و تاسيسات منابع آب و تبديل آنها به اسناد رسمي و سند مالكيت» تاكيد كرد.

در ادامه اين نشست نيز معاون آب و آبفاي وزير نيرو نسخه شفابخش آب كشور را اقدامات فكري و نرم‌افزاري دانست و گفت: از آنجا كه تعادل بين منابع و مصارف آب به هم خورده است، اين تعادل بايد بازيابي شود. «توجه به مسائل كيفي مديريت منابع آب كشور»، «برنامه‌ريزي براي پساب‌هاي توليدي در سطح استان‌ها» و «توجه به تربيت نيروي انساني در شركت‌ها» از ديگر موضوعات مورد تاكيد رحيم ميداني بود.

لینک منبع خبر
نام نویسنده :
تاریخ بروزرسانی : 1396/06/22
تعداد بازدید : 1
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پرتال متعلق به انجمن صنفي كارفرمايان صنعت سيمان مي باشد.
Powered by DorsaPortal