دولت و ملت همدلی و هم زبانی انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان
 
اردوغان: تركيه، تبديل به جاده ابريشم انرژي شده است
آنكارا- ايرنا- رجب طيب اردوغان رئيس جمهوري تركيه گفت كه كشورش تبديل به جاده ابريشم و شاهراه توزيع و انتقال انرژي شده است.  اردوغان: تركيه، تبديل به جاده ابريشم انرژي شده است
به گزارش ايرنا، اردوغان روز دوشنبه در بيست و دومين كنگره جهاني نفت در استانبول افزود: تركيه كه پيش از اين به عنوان مركز تلاقي تمدن ها شناخته مي شد، اكنون توسط كارشناسان انرژي به عنوان جاده ابريشم انرژي نام گذاري شده است.
وي در ادامه با اشاره به اجراي طرح هاي بزرگ انتقال انرژي در تركيه بيان كرد: با اجراي نخستين فاز پروژه تاناپ 6 ميليارد متر مكعب گاز به تركيه و 10 ميليارد متر مكعب گاز نيز به اروپا انتقال خواهد يافت.
وي اظهار كرد: تركيه براي تامين تقاضاي انرژي كه طي 10 سال گذشته دو برابر شده است، به توليد 50 هزار مگاوات برق بيشتر نياز دارد.
وي با اشاره به اجراي پروژه خط انتقال گاز باكو ـ تفليس – تركيه از جمهوري آذربايجان اضافه كرد: حال نوبت پروژه تاناپ است و بدين ترتيب از طريق خاك تركيه، گاز منطقه خاورميانه و حاشيه خزر به اروپا منتقل خواهد شد و اين پروژه تا پايان سال 2020 به اتمام مي رسد.
وي همچنين گفت: پروژه جريان ترك نيز يكي از مهمترين پروژه هاي تامين كننده گاز است كه هم اكنون بين روسيه و تركيه در مرحله اجرايي قرار دارد.
اردوغان افزود: تركيه آماده است به منظور ايجاد تعادل و تحول چشمگير در بازار انرژي، از طريق قراردادهاي برد – برد، پروژه‌هاي جديدي در شرق مديترانه و عراق را اجرا كند.
وي ادامه داد: با ورود فناوري هاي جديد شاهد پيشرفت هاي چشمگيري در زمينه صنعت انرژي هستيم و كشورهاي چين، هند، آفريقا و اقتصادهاي جنوب شرقي آسيا شروع به استفاده و كشف منابع انرژي متنوعي كرده اند چرا كه استفاده امن و اقتصادي از اين انرژي ها بسيار مهم است.
وي از كاهش 10 درصدي سهم انرژي برق در سد انرژي تركيه خبر داد و گفت: در زمينه منابع انرژي‌هاي تجديدپذير بسياري از كشورها از جمله اروپا را پشت سر گذاشته ايم و اجراي طرح انرژي خورشيدي به ظرفيت 100 مگاوات در قونيه نمونه اي از اين دستاوردهاست.
وي همچنين بر جديت تركيه در زمينه احداث نيروگاه هاي انرژي هسته اي تاكيد كرد و افزود: با بهره برداري از دو نيروگاه‌ سينوپ و آك كويو، 10درصد انرژي مورد نياز تركيه از اين طريق تامين خواهد شد.
رئيس جمهوري تركيه اظهار كرد: در حال كار بر روي نيروگاه هسته اي سوم خود هستيم.
به گزارش ايرنا، بيست و دومين كنگره جهاني نفت از روز گذشته با حضور 50 وزير و بيش از 500 مسئول و نماينده از شركت هاي پيشرو در زمينه انرژي در شهر استانبول تركيه آغاز شده است.
در اين كنگره جهاني چهار روزه از 100 كشور جهان، پنج هزار نفر ميهمان حضور دارند.

لینک منبع خبر
نام نویسنده :
تاریخ بروزرسانی : 1396/05/21
تعداد بازدید : 6
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پرتال متعلق به انجمن صنفي كارفرمايان صنعت سيمان مي باشد.
Powered by DorsaPortal