دولت و ملت همدلی و هم زبانی انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان
 
بلديه تهران 25 آذر 1310 طي اعلاني در روزنامه اطلاعات به محتكران هشدار داد كه در صورت احتكار زغال با آنها به‌شدت برخورد مي‌كند.
توزيع زغال در پايتخت بلديه تهران 25 آذر 1310 طي اعلاني در روزنامه اطلاعات به محتكران هشدار داد كه در صورت احتكار زغال با آنها به‌شدت برخورد مي‌كند. براساس اين اعلان چهل شعبه در تهران به فروش زغال اختصاص داده شده بود. بخشي از متن اعلانيه به شرح زير است: بلديه تهران 25 آذر 1310 طي اعلاني در روزنامه اطلاعات به محتكران هشدار داد كه در صورت احتكار زغال با آنها به‌شدت برخورد مي‌كند.
توزيع زغال در پايتخت

بلديه تهران 25 آذر 1310 طي اعلاني در روزنامه اطلاعات به محتكران هشدار داد كه در صورت احتكار زغال با آنها به‌شدت برخورد مي‌كند. براساس اين اعلان چهل شعبه در تهران به فروش زغال اختصاص داده شده بود. بخشي از متن اعلانيه به شرح زير است: 

«براي آسايش اشخاص بي‌بضاعت فعلا در داخله شهر چهل شعبه جهت خرده‌فروشي زغال تعيين شده كه يوميه مقدار كافي زغال به آن نقاط توزيع مي‌شود. (زغال سرندكرده را از قرار چاركي ده‌ شاهي و خاكه‌زغال را از قرار چاركي سيصد دينار به فروش برسانند) و هميشه زغال در اين نقاط موجود خواهد بود. خانه‌دارها هم مي‌توانند با تحصيل جواز از سرويس ارزاق و اصناف بلديه از چهار مركز عمده‌فروشي فوق‌الذكر جهت رفع احتياج خود زغال خريداري نمايند. زغال معمولي ري پنج قران و ده‌ شاهي و زغال سمناني و رشتي از قرار يك ري شش قران. ضمنا به استحضار اهالي مي‌رساند كه زغال به مقدار كافي در شهر موجود و بلديه اقدامات مقتضيه به عمل آورده كه همه‌ روزه مقدار كافي وارد مي‌شود و به‌هيچ‌وجه جاي نگراني نخواهد بود. چنانچه اشخاص از قبيل دلال و علاف و كاروانسرادار زغال احتكار كرده باشند در صورتي كه زغال موجودي خود را به سرويس ارزاق و اصناف بلديه در ظرف چهل و هشت ساعت اطلاع ندهند از طرف بلديه زغال‌هاي محتكرين به نفع اشخاص بي‌بضاعت ضبط و تقسيم خواهد شد و اشخاصي هم كه از وجود انبارهاي محتكرين، سرويس ارزاق را مطلع نمايند خرواري دو تومان از قيمت همان زغال حق كشف دريافت خواهند نمود.»

لینک منبع خبر
نام نویسنده :
تاریخ بروزرسانی : 1395/10/20
تعداد بازدید : 1
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پرتال متعلق به انجمن صنفي كارفرمايان صنعت سيمان مي باشد.
Powered by DorsaPortal