دولت و ملت همدلی و هم زبانی انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان
 
بهای گاز نیروگاه‌ واحدهای تولیدی کاهش یافته است
 بهای گاز نیروگاه‌ واحدهای تولیدی کاهش یافته است در قانون بودجه امسال بهای گاز برای نیروگاه‌های واحدهای تولیدی کاهش یافته و معادل قیمت گاز برای نیروگاه های وزارت نیرو در نظر گرفته و از هفته گذشته این برنامه آغاز شده است.
1401/01/24

به گزارش خرگزاری فارس از مشهد، سید رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست بررسی مسایل و نیازمندی‌های شهرستان فیروزه، اظهار کرد: تاکید داریم واحدهای تولیدی که نیازمند برق اضطراری هستند و قصد ایجاد نیروگاه در این بخش دارند به سرعت کنتورهایشان را تفکیک کنند و بدین‌ ترتیب قیمت گاز 500 تومانی برای واحدهای تولیدی و سه هزار تومانی برای واحدهای فولادی به قیمت متر مکعبی 100 ریال در اختیار این واحدهای تولیدی قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه بسیاری از مشکلات مالی بخش صنایع مربوط به سرمایه در گردش است، گفت: طی سه ماه نخست امسال با همکاری بانک‌ها پرداخت تسهیلات مبتنی بر صورتحساب سامانه جامع تجارت می‌شود.

وزیر صمت خاطرنشان کرد: این اقدام در 28 بانک از 32 بانک موجود عملیاتی شده است و با این اقدام بوروکراسی اداری و انحراف منابع از بین خواهد رفت و از خرداد ماه تسهیلات این حوزه اعلام خواهد شد.

فاطمی امین در ادامه یادآور شد: از سال گذشته تامین مالی زنجیره‌ای آغاز شده است که 30درصد بازدهی منابع مالی را افزایش می‌دهد. مطالعاتی آمایشی برای شهرستان‌های کشور انجام و برطبق آن ظرفیت‌ها و فرصت‌ها شناسایی شد که تا چند ماه آینده کامل می‌شود تا مبنای برنامه‌های آینده قرار گیرد.

تعداد بازدید: 77
كليه حقوق اين پرتال متعلق به انجمن صنفي كارفرمايان صنعت سيمان مي باشد.
Powered by DorsaPortal