دولت و ملت همدلی و هم زبانی انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان
 
معاون تحقيقات و فناوري مركز تحقيقات راه، مسكن و شهرسازي اعلام كرد‌اجراي روسازي بتني در باند فرودگاه‌‌هاي امام‌(ره) و مهرآباد/ انجام 130 طرح تحقيقاتي با 10ميليارد تومان اعتبار

معاون تحقيقات و فناوري مركز تحقيقات راه، مسكن و شهرسازي اعلام كرد‌اجراي روسازي بتني در باند فرودگاه‌‌هاي امام‌(ره) و مهرآباد/ انجام 130 طرح تحقيقاتي با 10ميليارد تومان اعتبار

خبرگزاري فارس: ‌اجراي روسازي بتني در باند فرودگاه‌‌هاي امام‌(ره) و مهرآباد/ انجام 130 طرح تحقيقاتي با 10ميليارد تومان اعتبار

معاون تحقيقات و فناوري مركز تحقيقات راه، مسكن و شهرسازي حجم اعتبارات تحقيقاتي سال قبل اين مركز را 10 ميليارد تومان عنوان كرد و گفت: اين 10 ميليارد تومان حدود 130 طرح تحقيقاتي را پوشش داد‌ه است.

به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، محمود صفارزاده امروز در حاشيه مراسم تجليل از پژوهشگران برتر وزارت راه و شهرسازي و رونمايي از راهنماي كاربردي سازه‌هاي بتني پرمقاومت (C50) در راستاي سند چشم‌‌انداز بتن 1404 در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امسال براي اولين بار در زمينه نوآوري در فعاليت‌هاي اقتصادي مسكن و شهرسازي برخي پژوهش‌ها انجام شده است.

 وي ادامه داد: شاخص‌ترين فعاليت‌هاي امسال، در حوزه پژوهش، طراحي و اجراي سيستم مديريت و نگهداري راه‌هاي ايران به عنوان پروژه PMS در حال اجرا است.

 

صفارزاده بيان كرد: همچنين اجراي روسازي بتني در راه‌ها و فرودگاه‌ها را دنبال كرديم كه شامل باند فرودگاه امام خميني (ره)، باند فرودگاه مهرآباد و روسازي بتني در رويه برخي جاده‌هاي كشور است.

 معاون تحقيقات و فناوري مركز تحقيقات راه، مسكن و شهرسازي ادامه داد: سومين فعاليت ما در سال جاري برنامه ايمني حمل و نقل زميني و جاده‌اي است كه برنامه اجرايي آن براي اولين بار طراحي و اجرا شد.

 

صفارزاده گفت: همچنين در زمينه مصالح جديد ساختماني، روش‌هاي كاهش مصرف انرژي و اتلاف آن، صرفه‌جويي انرژي و همچنين در حوزه معماري و شهرسازي فعاليت‌هاي بنيادي كاهش انرژي، پژوهش‌هايي انجام داده‌ايم.

 وي افزود: همچنين در زمينه طراحي ساختارهاي حمل و نقلي ضابطه‌هايي در نظر گرفته‌ايم تا روش‌هاي تسهيل جابه‌جايي شهروندان در ساختار نوين حمل و نقلي بررسي شود.

 معاون تحقيقات و فناوري مركز تحقيقات راه، مسكن و شهرسازي ادامه داد: روسازي‌هاي بتن معمولي و بتن غلتكي در سطح كشور و برخي از جاده‌ها و فرودگاه‌ها در حال انجام است ضمن آنكه در سيستم نگهداري راه‌هاي كشور موضوع اختصاص بودجه را پيگيري مي‌كنيم؛ همچنين موضوع ايمني سير و دوربين‌هاي ثبت تخلفات را تحت نظارت داريم همچنين در زمينه بهبود مصالح ساختمان‌سازي، جاده‌سازي و استفاده از تانكرهاي دوجداره قير كه‌ اختراع مركز تحقيقات و كاملاً بومي است، فعاليت‌هايي ‌‌انجام شده است.

 صفارزاده حجم اعتبارات سال گذشته را كه صرف تحقيقات شد كمتر از 10 ميليارد تومان عنوان كرد و گفت: اين نسبت به هزينه‌هايي كه صرف ساخت و ساز ساختمان، جاده و شهرسازي در كشور مي‌شود بسيار اندك است.

 معاون تحقيقات و فناوري مركز تحقيقات راه، مسكن و شهرسازي بيان كرد: اين 10 ميليارد تومان حدود 130 طرح تحقيقاتي را پوشش داد‌ه است.

لینک منبع خبر
نام نویسنده :
تاریخ بروزرسانی : 1395/09/29
تعداد بازدید : 265
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پرتال متعلق به انجمن صنفي كارفرمايان صنعت سيمان مي باشد.
Powered by DorsaPortal